Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konec papriček ?

22. 4. 2009
V březnovém vydání časopisu Guitar ad bass je rozhovor s Johnem ve kterém prohlásil:

''Už nemám zájem hrát dál v kapele, protože z posledních 10 let jsem strávil víc než 4 a půl roku cestováním se skupinou. Chili Peppers museli uskutočniť obrovský počet koncertů. Pre mňa to představuje velmi dlouhé časové období, čas kdy můžeme sotva být kreatívni. Za dva měsíce budeme mít vystoupení, ale nebude to rock. Nemůžu o tom říct momentálně víc, protože ješte musíme dořešit nějaké věci.''

 John je velmi složitá osoba, samozřejmě nemůžeme my fanoušci soudit něco, o čem víme jenom z pár rozhovorů, ale s působením Johna v kapele to je teď velmi nahnuté. Pokud říká , že nechce hrát v kapele, tak to znamená buď to, že odchází z RHCP, nebo se pauza prodlouží na dobu neurčitou dokud si to nerozmyslí ( což by vypadalo divně, ale kapela asi velké množství možností nemá). Pokud by John odešel mohl by ho nahraidt jiný kytarista, ale byli by to pořád ti stejní Red hoti ? V kapele se už sice vystřídalo mnoho kytaristů, ale John je podle mě s kapelou nejvíce sžit. Dave Navarro opouštěl kapelu ve zlým, Hillel Slovak bohužel již nežije a ostatním kytaristům je kdovíkde konec.
A co třeba Josh ? Josh je s Johnem hudebně velmi spřízněn, tudíš by to nebyla taková změna, ale zapadl by ? Podle mě, kdyby se Josh přidal do kapely stala by se mnohem více experimentální kapelou (viz Joshova a  Johnova společná deska).  Takys mě napadá možnost, že by kaela neměla pevného kytaristu, prostě by na deskách byli různí hosté a na koncertech taky, ale tato možnost se mi líbí nejmín.
Nezbejvá než doufat, že John má pouze takové období a že to je chvilkové poblouznění.
Nedavno také prohlásil, že ho více naplňují koncerty pro čtyřicet lidí a ne pro čtyřicet tisíc.
To je to co si myslí, pišt vaše názory a doufejme, že to Johna přejde, ael jestli cití, že ot je dobře přejme mu  to.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hmm

(FREDY, 7. 5. 2009 17:36)

mne sa John velmi páci v RHCP a to ze rozmysla nad tým ze by skoncil ma moc nepotesilo. S kapelou ho ludia najviac spoznali, zda sa mi akoby ich vyuzil a potom uz ked som slávny tak sa dam na solovu cestu. Mne osobne by sa pacila taka moznost kde by hral v kapele nadalej a popri tom by si nahraval vlastne solove albumy.
RHCP su uz aj tak dost stara skupina a podla mna su uz nejakých pár rokov na vrchole slávy takze by nebolo zlé keby nahrali este jeden poprípade 2 albumy a v dobrom by vyhlásili koniec. Samozrejme ze na nejakých tých beneficnývh koncertoch by sa objavit mohli ako legenda na ktoru len tak niekto nezabudne.

Ale ako je uz hore písane mi fanusikovia do veci nevidíme preto by bolo nespravodlivé súdit Johna za jeho rozhodnutia.
Aj Johnovy aj RHCP chcem tímto popriat vela pozitívneho myslenia a úspechov do buducnosti.
S pozdravom ich najvernejsí fanusik FREDY